Jakie możliwości jezdne daje furgon Renault Trafic?

Jakie możliwości jezdne daje furgon Renault Trafic?

Furgon Renault Trafic to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych i wszechstronnych pojazdów dostawczych na polskim rynku. Jego niezwykła funkcjonalność, komfort jazdy oraz wiele wariantów powodują, że idealnie sprawdza się zarówno w transporcie towarów, jak i przewozie osób. W poniższym artykule przyjrzymy się bliżej temu modelowi, omawiając jego główne zalety oraz możliwości.

Wersje nadwozia i ładowność

Renault Trafic oferowany jest w różnych wariantach nadwozia, co pozwala dopasować go do indywidualnych potrzeb użytkowników. Dostępne są m.in. Renault Trafic furgon, plandeka czy przystosowany do przewozu osób. Renault Trafic jest w stanie pomieścić zarówno większe ilości towarów, jak i transportować ekipę pracowników.

Silniki i osiągi

Szeroki wybór jednostek napędowych pozwala na dopasowanie samochodu do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu Renault Trafic może być zarówno ekonomicznym pojazdem do codziennego użytku, jak i dynamicznym furgonem do długodystansowych podróży. Wszystkie wersje silnikowe wyposażone są w 6-biegową manualną skrzynię biegów, która zapewnia płynne i precyzyjne przełożenia. Opcjonalnie dostępna jest również automatyczna skrzynia biegów, która umożliwia jeszcze większy komfort jazdy.

Zawieszenie i układ jezdny

Renault Trafic został wyposażony w niezależne zawieszenie przednie oraz belkę skrętną z tyłu, co gwarantuje doskonałą stabilność na drodze oraz komfort jazdy nawet z pełnym obciążeniem. Układ jezdny tego modelu został tak skonstruowany, aby zapewnić łatwość manewrowania oraz świetne właściwości jezdne zarówno na prostych odcinkach drogi, jak i w trudniejszym terenie.

Bezpieczeństwo i wspomagacze jazdy

Renault Trafic został wyposażony w szereg systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy, takich jak ABS, ESP czy system wspomagania ruszania na wzniesieniu. Ponadto na pokładzie tego modelu znajduje się system kontroli trakcji oraz elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego.

Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!