Jaki samochód dostawczy do 3,5t warto kupić?

Jaki samochód dostawczy do 3,5t warto kupić?

Jaki samochód dostawczy do 3,5t warto kupić?

Kiedy w firmie pojawia się potrzeba zakupu auta dostawczego, naturalnie pojawia się również pytanie jaki samochód warto kupić. Jak to przy zakupach bywa, podobnie jest w tym przypadku, ilu klientów tyle opinii. Jest jednak kilka wskazówek, które pomogą dokonać wyboru i docelowo trafnego zakupu.

Do czego ma służyć zakupione auto?

Jeśli zagłębić się w temat dodatkowego wyposażenia oraz możliwości konfiguracji jakie daje nam obecnie każdy producent, można naprawdę zdziwić się, jak wiele możliwości mamy do wyboru.
Co będzie przewozić i na jakich trasach będzie się poruszać? Czy ma być to samochód do przewozu ekipy budowlanej i narzędzi np. Renault Master z zabudową brygadową.
A może samochód do transportu wędlin, nabiału lub wyrobów cukierniczych i tu pojawia się jeszcze pytanie czy ma być to furgon chłodnia czy kontener chłodnia?
Czy poszukiwanym samochodem będą transportowane palety z towarem od lokalnego producenta do kontrahenta w Niemczech? – Czy tu wystarczy samochód 8 palet czy 10 palet? Czy ma to by zabudowa z windą, czy bez? A może tzw. winda połówkowa będzie wystarczająca?

Co jest potrzebne, aby praca i jazda były komfortowe?

Nieważne jaką pracę wykonujemy, komfort i warunki pracy mają znaczenie.
Kupujący dokonuje wielu wyborów, np. czy fotel kierowcy ma być amortyzowany czy wystarczy tradycyjny. Czy kierowca, który będzie prowadzić ten samochód preferuje skrzynię biegów automatyczną czy manualną? Czy potrzebuje samochód z kabiną sypialną? Jeśli tak, to spanie z tyłu, za fotelem kierowcy i pasażera, czy tzw. kurnik?

Doświadczony kierowca ma swoje preferencje i potrafi dokładnie wskazać czego mu potrzeba i bez czego samochód nie będzie spełniał swojego zadania. Jeśli jednak jest to nowo otwarta działalność, właścicielowi brakuje doświadczenia w zakupach, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy, który pomoże doprecyzować i skonfigurować odpowiedni samochód.

Jaki samochód nazwiesz niezawodnym?

Idealnie byłoby, gdyby auta nigdy się nie psuły, a stłuczki i kolizje nie istniały. Jednak, każdy wie, jak w życiu bywa. Tu pojawia się wybór między nowymi a używanymi samochodami. Wybór między markami i modelami. W przypadku aut używanych decyzja o maksymalnym, dopuszczalnym przez kupującego, przebiegu lub akceptacja większych lub mniejszych śladów użytkowania.
Niezawodność często jest powiązana z umowami i wynikającymi z nich karami za niewykonanie usługi transportowej lub opóźnienia.
Niezawodność to przede wszystkim bezpieczeństwo fizyczne kierowcy, ale również bezpieczeństwo finansowe firmy. Niezawodność to również odpowiedni pakiet ubezpieczeń AC, GAP oraz OCP.

Jaka jest Twoja definicja najlepszej marki i modelu?

Czy jest „lepsza” lub „gorsza” marka? To zależy co będziemy rozumieć przez określenie lepsza/gorsza. Dla jednego kierowcy najlepsze będzie auto z największą przestrzenią ładunkową – Iveco Daily 19m3, a dla kogoś innego takie, które ma największą ładowność. Jeszcze inny kierowca za najlepszą markę uzna producenta najbardziej popularnego samochodu np. Renault, Iveco lub Opel, a inny najtańszego.

Na jakie koszty możesz sobie pozwolić?

Samochód dostawczy ma zarabiać i to jest jedno z najważniejszych zadań, które przed nim stoi. Czy cena ma znaczenie? Oczywiście, że tak. Na cenę, szczególnie dziś, ma wpływ wiele czynników np.:
Dostępność i czas oczekiwania na produkcję nowego samochodu.
Ceny komponentów oraz ich dostępność – np. czy są wszystkie materiały do wyprodukowania kabin sypialnianych i jakie są ceny tych materiałów np. aluminium. Komponenty, to coś więcej niż półprzewodniki.
Popyt – od dwóch lat mamy braki i przestoje w produkcji, za wschodnią granicą wojna, a coraz więcej towarów sprzedaje się przez Internet z dostawą do domu. Zmiany w przepisach dotyczących emisji spalin również wpłynęły na zmiany technologiczne, produkcję i decyzje zakupowe. Wszystko razem sprawia, że popyt na samochody dostawcze nie maleje.
Nowy czy używany – przy cenie trudno nie zadać takiego pytania. Tu również odpowiedź brzmi: to zależy. Zarówno jeden jak i drugi możemy zakupić z finansowaniem lub za gotówkę. Jeden i drugi możemy wynająć długoterminowo. Zależy jakim budżetem dysponujemy, na jakie koszty miesięczne możemy sobie pozwolić, ile miesięcznie możemy dzięki temu samochodowi zarobić. Do ceny należy doliczyć również koszty ubezpieczeń, eksploatacji, przeglądy, ew. naprawy i oczywiście paliwo, koszty ew. wynagrodzenia kierowcy. Warto spojrzeć na cenę przez pryzmat rocznych i miesięcznych kosztów utrzymania samochodu oraz profitów jakie przyniesie do naszej firmy.

Podsumowując, zanim dojdzie do zakupu samochód dostawczego do 3,5t warto zastanowić się nad konkretnymi potrzebami oraz rzeczami, które są niezbędne np. w wyposażeniu. Cena i koszty utrzymania to liczby, którym wręcz trzeba się przyjrzeć. A jeśli wciąż pozostają pytania bez odpowiedzi, zapraszamy do kontaktu.

Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!