Czy to jest dobry czas na zakup samochodu? 

Czy to jest dobry czas na zakup samochodu? 

Rosnące ceny, inflacja, skutki pandemii i niepewność rynkowa – elementy te sprawiają, że zaczynamy się zastanawiać czy jest to dobry czas na zakup samochodu. W tym tekście postaramy się przedstawić argumenty świadczące o tym, że możesz zainwestować w auto końcem 2022 roku.  

Zakup auta – leasing, gotówka a może kredyt?  

Zanim zdecydujesz się na wybór jakiekolwiek samochodu, musisz postawić sobie pytanie, w jakiej formie chcesz za niego zapłacić. Zważywszy na niepewność związaną ze wzrostem bądź obniżką stóp procentowych duży kredyt, może nie być najlepszym rozwiązaniem. Jeśli nie prowadzisz firmy, a chcesz kupić pojazd na użytek własny to najlepiej zrobić to za gotówkę.  

Przejdźmy jednak do firm tutaj, wciąż, najkorzystniejszy jest leasing, pozwala on “wrzucić” wzrost cen w koszty. Niemniej pamiętaj, że jeśli przejdziesz na ryczałt, to nie będziesz mógł wliczyć kosztów podatkowych, czyli m.in. czynszu inicjalnego. Niemniej jednak, jeśli nie rozliczasz się za pomocą ryczałtu, to ta forma opłaty będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Co więcej, same statystki przemawiają za leasingiem – na naszym rynku aż 60% firm decyduje się na inwestycję w auta za pomocą leasingu.  

Samochody spalinowe – lepiej się pospieszyć  

Jeśli rozważasz zakup auta spalinowego do swoje firmy np. dostawczaka to im szybciej, tym lepiej. Dlaczego? Wiosną 2022 roku przerwane zostały łańcuchy dostaw, sytuacja ta zaczyna się stabilizować, niemniej wciąż odczuwalne są braki komponentów do produkcji. Co więcej, nic nie zapowiada, aby ceny tego typu pojazdów miały ulec nagłej obniżce w najbliższym czasie. Dodatkowo coraz więcej firm zmierza ku produkcji elektryków bądź hybryd. Pamiętaj również, że zakup nowego auta może się okazać relatywnie korzystniejszy cenowo niżeli naprawy modeli starszych, do których może brakować elementów, a co za tym idzie będą one coraz droższe.  

Hybryda a może elektryk?  

Coraz więcej firm proponuje nowoczesne samochody elektryczne bądź hybrydowe, ale czy inwestycja w nie jest opłacalna? Przejdź do ogólnych statystyk. Szacuje się, że auta elektryczne są 3 razy bardziej ekonomiczne niż modele spalinowe, w przypadku modeli hybrydowych ich opłacalność jest większa jedynie przy niskim przebiegu. W takim przypadku najlepiej zastanowić się jak będzie eksplorować pojazd.

Jeśli szukasz nowego auta, to koniec 2022 roku jest obiektywnie dobrym okresem na zakup – oczywiście parametry oraz rodzaj paliwa musisz dostosować do swoich potrzeb. My z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepszy samochód dostawczy – w naszej ofercie znajdziesz wiele interesujących i opłacalnych modeli.  

Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!