Dostawczy elektryk – co oferuje nam rynek?

Rewolucja na rynku motoryzacyjnym stała się faktem, a pojazdy napędzane na prąd nie królują jedynie wśród modeli osobowych, producenci coraz śmielej wypuszczają na rynek nowoczesne elektryczne auta dostawcze. W tym tekście przyjrzymy m.in. nowościom, które niebawem pojawią się lub pojawiły się na drogach.

Iveco eDaily

Pojazd dostawczy tego typu trafi na drogi na początku 2023 roku. Auto jest zeroemisyjne i na jednym ładowaniu może przejechać do 400 km w warunkach miejskich. Można go “tankować” zarówno za pomocą gniazdek domowych oraz przemysłowych, jak i na stacjach publicznych. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że, producenci przewidzieli możliwość szybkiego ładowania (mocą 80 kW), które w zaledwie 30 minut zwiększa zasięg o 100 km, tak więc jest to naprawdę ciekawa propozycja dla firm, które rozważają zakup pojazdu “na prąd”.

Co więcej, producenci zapewniają, że Iveco eDaliy w przypadku nośności i właściwości poruszania się ma takie same parametry jak wersja spalinowa. Należy również nadmienić, że to auto elektryczne osiąga prędkość do 120 km/h, może być wyposażone w od 1 do 3 akumulatorów. Moment obrotowy wynosi 400 Nm, a moc silnika kształtuje się na poziomie 190 koni mechanicznych (KM).

Opel – marka stawiająca na wybór

Niemiecki producent ma w swojej ofercie aż 2 elektryczne pojazdy, co więcej występują one w wielu wersjach. Pierwszym z nich jest Opel Vivaro, którego dostaniemy w różnych wersjach nadwozia. Mamy do wyboru nadwozia takie jak furgon, kombi, podwozie do zabudowy oraz załogowy. Moc silnika wynosi 136 KM, a pojazdy dostawcze dostępne są w dwóch wariantach pod względem wielkości akumulatorów (50/75 kWh).

Kolejną propozycją “na prąd” od niemieckiego producenta jest model Opel Movano, który jest większy od swojego poprzednika, dlatego też sprawdzi się w przypadku firm, które przewożą więcej lub większe załadunki. W tym przypadku możemy wybierać spośród wielu rozmiarów auta oraz rodzajów nadwozia. Opel Movano ma moc silnika 112 KM, a moment obrotowy wynosi 260 Nm.

Elektryzujące nowości innych producentów

Na rynku spotkamy również inne modele pojazdów dostawczych na prąd np. od Nissana czy też Citroena. Należy zauważyć, że coraz więcej producentów decyduje się na śmiały krok i wprowadzanie na rynek nowoczesnych pojazdów, tak więc spoglądając na nowy, dostawczy elektryk, możemy (z przymrużeniem oka) kierować się porzekadłem: “do wyboru do koloru”.

Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!