Jaki przygotować auto dostawcze do zimy?

Śnieg, gołoledź i szron za oknami mogą tworzyć piękne krajobrazy, niemniej jednak dla kierowców są wyzwaniem, któremu muszą sprostać, aby odpowiednio przygotować samochód do zimy. W tym tekście podpowiemy co zrobić, aby auto dostawcze było właściwe zorganizowane do przewozu, kiedy na drodze występuje gołoledź a chodniki pokrywa miękka warstwa śniegu.

Wymiana i sprawdzenie stanu kół

Jedną z najpopularniejszych oznak, że nachodzi zima jest fakt, że kierowcy zmieniają opony w swoich samochodach. Nie inaczej musimy postąpić w przypadku auta dostawczego, dodatkowo zmiana w tym przypadku jest niezwykle ważna, ponieważ tego typu pojazdy mają gorszą przyczepność i dłuższą drogę hamowania niż typowe osobówki. Tak więc przygotowując samochód na zimę, warto zapatrzyć się w dobre koła, których głębokość bieżnika wynosi mniej więcej 4 mm.

Postaw na zimowy płyn

Przygotowując auto dostawcze pamiętaj o wymianie płynu do spryskiwaczy, jeśli pozostawisz w zbiorniku płyn letni to on zamarznie i nie będziesz mógł go używać do oczyszczenia szyb. Pamiętaj również o skontrolowaniu innych elementów takich jak płyn chłodniczy, hamulcowy oraz silnikowy. Ich odpowiednia ilość i właściwy dobór pozwolą Ci bezpiecznie korzystać z pojazdu.

Liczy się widoczność

Istotną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę to odpowiednia widoczność, a uzyskasz ją poprzez właściwie przygotowanie szyb. Warto ściągać szron za pomocą specjalnych narzędzi lub płynów, możesz również postawić na preparaty zmniejszające wilgotność, dzięki czemu na szybach nie będzie osiadała para. Jeśli auto dostawcze na co dzień znajduje się na zewnątrz dobrze jest przykrywać je specjalnym pokrowcem – unikniemy wtedy czasochłonnego, porannego zdrapywania szronu.

Bez dobrego akumulatora się nie obejdzie

Nieprzyjemną wizją, jest brak możliwości odpalenia auta dostawczego, kiedy klient czeka na towar lub szybko musimy po coś pojechać. Dlatego też zimą (i nie tylko) warto sprawdzić stan akumulatora, można to wykonać samodzielnie, jeśli mamy odpowiednią wiedzę. Niemniej jednak warto również udać się do warsztatu, gdzie specjaliści dokładnie określą stan akumulatora i ewentualnie zalecą jego wymianę.

Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!