Samochód dostawczy na firmę – na co zwrócić uwagę?

Samochód dostawczy na firmę – na co zwrócić uwagę?

Odpowiedni transport jest kluczem do sukcesu wielu działalności. Niemniej jednak często stajemy przed wyborem – który model pojazdu najlepiej sprawdzi się w naszym biznesie? Tak więc, jak wybrać odpowiedni samochód dostawczy, który wspomoże rozwój naszej firmy? W poniższym tekście przedstawiamy najistotniejsze elementy, które należy mieć na uwadze podczas zakupu.

Typ firmy a samochód dostawczy

W zależności od tego, jaką działalność prowadzisz, możesz potrzebować różnych pojazdów. Niemniej jednak najczęściej zastosowanie znajdują popularne “dostawczaki” do 3,5t, ich niebywałą zaletą jest to, że nie potrzeba wyrabiać dodatkowych uprawnień, podczas poruszania się nimi wystarczy standardowe prawo jazdy kategorii B. Tego typu pojazdy świetnie sprawdzą się w małych i średnich przedsiębiorstwach np. sklepach z upominkami czy też kwiaciarniach.

Parametry – to ma znaczenie

Jeśli jest to nasz pierwszy samochód dostawczy na firmę, często szukamy ofert korzystnych cenowo, jednakże może to być zgubnym przeświadczeniem, zaś w dłuższej eksploracji “tanio” kupiony pojazd okaże się kompletnie niekorzystny.

Pojazd tańszy, a jednak droższy, czyli kilka parametrów, które warto mieć na uwadze:

  1. Nowoczesna technologia – zastosowanie dodatkowych elementów ułatwiających jazdę, komfort itp. wiąże się z wyższą ceną.
  2. Koszty części zamiennych i ich dostępność – każdy samochód, kiedyś się zepsuje, a jeśli jest często eksplorowany to wymiana poszczególnych części może być cykliczna, dlatego warto zapoznać się z elementami zamiennymi i ich ceną rynkową.
  3. Spalanie – pojazdy, które doręczają dane towary, przemierzają setki kilometrów dziennie, tak więc to, ile spalają paliwa na 100km ma ogromne znaczenia.
  4. Utrata wartości – ile pojazd traci po “wyjeździe z salonu”.
  5. Ładowność – ile miejsca mamy na przewożenie naszych towarów.

Samochody dostawcze do 3,5t – wybierz swoje kółka

Jeśli poszukujesz pojazdu na swoją firmę, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Możemy zaproponować Ci komfortowe kółka znanych marek takich jak Opel, Renault i Iveco. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!