Który furgon do 3,5t wybrać do przewozu przesyłek o nietypowych wymiarach?

Który furgon do 3,5t wybrać do przewozu przesyłek o nietypowych wymiarach?

Który furgon do 3,5t wybrać do przewozu przesyłek o nietypowych wymiarach?

Pozornie wszystkie furgony wyglądają tak samo. Jednak, jeśli przyjrzeć się im bliżej można dostrzec zarówno minimalne różnice w niektórych aspektach i bardzo duże w innych. Poniżej zamieściliśmy informacje podane przez producentów furgonów w ich katalogach. Takie zestawienie pozwala z łatwością znaleźć samochód do przewozu szczególnych towarów.

Samochód z najdłuższą przestrzenią ładunkową

Na pierwszy rzut oka widać, że IVECO może zaproponować najdłuższą przestrzeń ładunkową – 5125 mm, na miejscu drugim znajdzie się Renault Master z zabudową o długości 4383 mm a trzeci będzie Opel Movano o długości 4070 mm. Jeśli ktoś szuka stosunkowo krótkiej przestrzeni ładunkowej, ale za to zależy mu na stosunkowo największej ładowności to najlepsze parametry ma Renault master z napędem na przód – 2583mm i 1623kg.
Szukając auta z nieco mniejszą kubaturą między 15-17m3 będziemy mieli już większe pole manewru, ponieważ każda marka ma do zaoferowania samochód z taką przestrzenią ładunkową.

Najszerszy samochód

Tu nie ma sobie równych Opel Movano. Szerokość przestrzeni ładunkowej to 1870 mm, ale średnia szerokość przestrzeni ładunkowej pozostałych samochodów to ok. 1750 mm.

Wysokość

Największą wysokością może pochwalić się również Opel Movano mierzy aż 2172 mm, ale konkurencja jest tuż za nim. Jeśli chodzi o ten parametr, to mamy w czym wybierać. Możemy naprawdę wybrać auto idealnie dopasowane do potrzeb naszej działalności.
W poniższym zestawieniu nie zostały ujęte szerokości drzwi albo moc silnika. Tu skupiliśmy się tylko na towarze jaki ma być przewożony furgonem. To wielkość i ciężar przesyłek będą czynnikami w znacznej mierze decydującymi o wyborze a w konsekwencji zakupie danego auta.

SGL* SINGLE – POJEDYNCZE KOŁO

DBL* DOUBLE – PODWÓJNE KOŁO

ŁADOWNOŚĆ OPEL**- W ZALEŻNOŚCI OD RODZAJU SILNIKA

ŁADOWNOŚĆ IVECO *** – KAŻDE AUTO JEST WAŻONE INDYWIDUALNIE PO ZABUDOWIE

Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!